سنسور وزن

گزارش وزن

سنسور وزن

این سنسور با نصب بر روی خودرو و اتصالش به دستگاه ردیاب در هر لحظه اطلاعات مربوط به وزن خودرو را محاسبه کرده و ارسال می کند. این دستگاه غیر قابل دستکاری توسط راننده بوده و در برابر آب و ضربه های شدید در حین حرکت مقاوم است. همچنین ابعاد دستگاه کوچک بوده و قابل نصب بر روی انواع خودرورها می باشد. میزان خطای سنسورها معمولا تا ۲٫۵ درصد وزن قابل حمل توسط خودرو می باشد.

سنسور مصرف سوخت

کنترل مصرف سوخت

سنسور مصرف سوخت

یکی از عوامل مهم در مدیریت سیستم های حمل ونقل، اطلاع از میزان مصرف سوخت و حجم سوخت داخل مخزن خودروها است. سنسور مصرف سوخت با اتصال به دستگاه‌ ردیاب قادر خواهد بود وضعیت آنلاین مخزن را ارسال نموده و مدیریت به راحتی به وسیله‌ی گزارشات موجود در نرم افزار از وضعیت سوخت ناوگان خود در بازه‌های زمانی مختلف مطلع خواهد شد.

سنسور دمای خودرو

کنترل دمای یخچال

سنسور دمای خودرو

یکی از ضرورت های شرکتهای پخش مواد غذایی و دارندگان خودروهای یخچال دار حفظ دمای مناسب یخچال در این نوع ناوگان می باشد. با استفاده از سنسور دما که به دستگاه ردیاب متصل می­شود می توانید در هر لحظه، از درجه دمای درون یخچال خودرو آگاهی یابید.
ابعاد دستگاه بسیار کوچک بوده و قابلیت اندازگیری دماهای بین ۵۰- تا ۱۲۵+ درجه سانتی گراد را دارد. این دستگاه قابلیت نصب بر روی تمامی خودروها و یخچال ها را دارد و در برابر آب و ضربه های در حین حرکت مقاوم است.

سنسور فشار

سنسور فشار

سنسور فشار

کمیت فشار یکی از رایجترین متغیر های اندازه گیری در سیستم های کنترل صنعتی است. اندازه گیری فشار نه تنها برای کنترل و مانیتورینگ خود این کمیت مهم است، بلکه برای اندازه گیری پارامترهای دیگری از قبیل سطح و دبی در روش های اختلاف فشار نیز اهمیت دارد. واحد اندازه گیری فشار Bar است که معادل 1x105Pa است.

سنسورهای اندازه گیری فشار، سنسورهایی هستند که فشار را به انرژی های مکانیکی و یا الکتریکی تبدیل می کنند. اندازه گیری فشار همیشه نسبت به یک نقطه ی مرجع انجام می شود.

زمانیکه سنسور فشار، فشار را نسبت به خلا مطلق می سنجد، فشار حاصل فشار مطلق (Absolute Pressure) نامیده می شود که آن را به صورت bara یا psia نشان می دهند.

زمانیکه سنسور فشار، فشار را نسبت به فشار اتمسفر می سنجد، فشار حاصل فشار گیج (Gauge Pressure) نامیده می شود که آن را به صورت barg یا psig نشان می دهند.

اگر سنسور فشار، اختلاف بین دو فشار را نشان دهد، فشار حاصل فشار تفاضلی (Differential Pressure) نامیده می شود که آن را به صورت bard نشان می دهند.

رابطه ی بین فشار مطلق و فشار گیج به صورت زیر است.

فشار مطلق = فشار اتمسفر + فشار گیج

سنسورهای فشار به سه دسته کلی تقسیم می شوند.

1- ترانسمیتر فشار (Pressure Transmitter)

2- گیج فشار(Pressure Gauge)

3- سوییچ فشار (Pressure Switch)

Mountain View

سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شماییم :)